Martsipanikook

Marstipanikook koosneb kahest võibiskviidist, mille vahel on kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Peal marstipanikate.

Meie kasutame Saialilles juba aastaid martsipanitortide ja -kookide katmisel Lubaca kvaliteetmartsipanimassi, mis on pärit üleilmselt tuntud saksa Lübeck-i martsipanivabrikust.

 

Hind: 3.80€

Loe veel

Marzipan ehk martsipan ise koosneb purustatud mandlite ja tuhksuhkru segust. Mida suurem on segus mandli osakaal, seda maitsvam see on. Mida rohkem on suhkrut pastas, seda kergem on massi käsitleda, ning seda vähem tekib murenemispragusid…..
Esimene säilinud kirjalik martispaniretsept pärineb Pärsiast/9.saj/. Arst Rhazes ülistas idamaist hõrgutist kui ravimit, millel on mõju nii aju mahule kui ka talitlusele. Keskajal müüsid kangikujulist pastat apteekrid, kes soovitasid seda nii ihu- kui hingehädade vastu, sealt ka lad. nimetus Marci panis /mardileib/. Tõenäoliselt tuleneb see pühak Markuse nime järgi. Meie eestlased aga teame müüti, kus Mardileib on pärit hoopis Tallina Raeapteegist

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Martsipanikook

Marstipanikook koosneb kahest võibiskviidist, mille vahel on kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Peal marstipanikate

Loe rohkem »
Tordid

Martsipani-kohupiima tort

Kohupiima-martsipanitort koosneb kahest biskviidist, mille vahel kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Tort on kaetud martsipanimassiga ja kergete martsipanist kaunistustega.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Aphrodite kook

Kook on elegantne kaaslane suvepäeva või -õhtusse. Kreeka jogurt naturaalse mango-passioni püreega, karamellišokolaad ja mandlibiskviit loovad selles koogiga kreeka meeleolu.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Mini-Pavlova*

Pavlova on eriline beseelaadne kook, mis väljast krõbe ja seest pehme. Kaunistatud vahukoore ja hooajaliste värskete puuviljadega ja marjadega. Maitsenüanssi lisab passionipüree. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Passionitartlett

Või-muretaignat tehtud väike tartlett sisaldab passioni kreemi. Kaunistuseks karamelliseeritud sefiir ja šokolaadikaunistused.

Loe rohkem »