Meist

Saialille pagariäri on 28. septembril 2012. aastal loodud perefirma Tartus, Variku linnaosas. See oli ajastu, mil kondiitri- ja pagaritoodete tegijad hakkasid kuidagi ühte nägu minema, sest Eestisse jõudsid pagaritööstustele mõeldud erinevad valmissegud ja kontsentraadid. Leivad-saiad läksid puhvi ja kilesse. Tooted hakkasid sarnaselt maitsma. Hea toidu hindajatena tundusid valikud üsna ahtaks jäävat

Aastakümneid teistes valdkondades hõivatud olnud, arvasime, et kui keeruline see ikka on – teeme ise Pagari. Ühendame eelnevad kogemused ideedega ja loome Tartusse ühe klassikalise pagariäri, kus tooted valmiksid otse müügisaali kõrval. Päris toorainetest, käsitööna. 

Hoogu andsid juurde erinevad välisreisid ja -tuttavad.

Enne avamist

Kuid enne avamist läks 1,8 aastat aega ruumide leidmiseks ning nende vajaduste ja nõuete kohaseks ehitamiseks. Enamus töödest  ongi tehtud ise. Ka müügisaali letid ja valgustid. Meie sõbrad aitasid ja toetasid, nii moraalselt kui praktiliselt tööga. Ka tuli varemomandatud kõrgharidustele lisaks kulutada kutsekoolide uksi ja käia muudelgi kursustel. Et  toidutootmise ja küpsetamise teemaga kurssi viia. Lugeda, katsetada, kahelda, katsetada – silme ees pilt täiuslikest lettidest ja maitsetest.

Saialill täna

Alustasime kahekesi. Oli seda ja teist. Tänaseks on Saialilles lisaks asutajatele kaheksa töötajat. Sortiment laiub juuretiseleivast tortideni. Pirukad-saiakesed, küpsised, kringlid ja koogid mahuvad sinna vahele. Nimetuste hulgas on aegumatut klassikat, mida nautisime ise lapsepõlves, kui ka kaasaegsemate tehnikatega ja maitsetega tooteid. Lemmikud rahvusköökidest – ciabatta, croissanti’d, focaccia – on leidnud oma koha. Kõik tehtud nii, kuidas meile endile meeldib. Ja mida saab puhta südametunnistusega kaasa haarata sõpradele. Retseptide loomisel on kaasa löönud meie tublid ja andekad töötajad, aga oleme kasutanud ka valdkonna proffide abi. Mõned tooted on alguse saanud aga hoopis tellija ideest…

Täna jagame Saialilles oma kiindumust ka Itaalia vahuveini vastu. Oleme ise toreda Itaalia Drusian’ide perekonna kõrgeima kvaliteedimääratlusega prosecco’de maaletoojad Eestis. See võimaldab Saialille kliendil kvaliteetprosecco’t vinoteegist soodsamalt saada.

Saialille pagariäri – üks ja ainuke – on algusest saadik asunud Tartus kahe raudtee vahel, aadressiga Variku 8. Meid on lihtne leida, juurdepääs on väga hea ning hoone ees suur parkla. 

Kuna meie jaoks on tähtis eelkõige toote kvaliteet, siis saab Saialille tooteid osta ainult meie pagariärist kohapealt. Võimalik on ka tooteid muidugi tellida, ja ka koju tellida….aga sellest juba teistes rubriikides.

Tänu klientide usaldusele ja ühisele pingutusele on Saialill tänaseks saanud Tartu üheks tuntuimaks pagariäriks. Austame eestimaist toorainet ja naturaalsust. Peame lugu teistest väiketootjatest.

Tahame seda, mida oleme sel teekonnal toidumaailmas avastanud, jagada kõigiga, kes huvi tunnevad.

Kohtumisteni Saialilles!

 

Foto: Jassu Hertsman