Mini-Pavlova*

Eriline beseekook, mis väljast krõbe ja seest pehme. Kaunistatud vahukoore ja hooajaliste värskete puuviljadega ja marjadega. Maitsenüanssi lisab passionipüree.

Hind: 4.35€

PS! Minipavlovat saab tellida ka laktoosivabana. Laktoosivaba minipavlova hind 4.60

Loe veel

Kui austraallased ja uusmeremaalased vaidlevad siiani selle Pavlova koogi autorluse üle, siis üks on selge – nimetuse on see saanud kuulsa vene baleriini järgi. Anna Pavlova oli 20. saj. alguse kuulsamaid baleriine kogu maailmas, kes väidetavalt lihtsalt ei tantsinud, vaid hõljus õhus. Kui ta esines 1926. aastal Uus-Meremaa pealinnas Wellingtonis, inspireeris see üht hotellikokka valmistama beseedesserti, mis sarnaneb väga tänapäevase Pavlovaga.

1935.aastal lõi Lääne-Austraalias asuva hotelli Esplanade Perth peakokk Herbert (Bert) Sache magusroa, mida pakuti pealelõunatee juurde. Kui hotelli juht ütles serveerimisel , et “see on nii kerge kui Pavlova” (Pavlova oli ka nende hotelli külastanud 1929.a.), saigi roog ristitud. Retsepti oli Sache leidnud toona Uus-Meremaal ilmunud naisteajakirjast Women`s Mirror Magazine. 1973. aastal antud intervjuus teatas kokk, et ta täiustas beseekoogi retsepti.

Beseed on valmistatud pikka aega ja seda ka vahustatud koorega serveeritud. Seepärast peab ka restoranikriitik Matthew Evans vähe tõenäoliseks, et Pavlova päritolu üldse kunagi lõplikult selgeks saab.

Kui tavaline besee küpseb läbinisti krõbedaks, siis tänu maisitärklisele jääb Pavlova besee seest mõnusalt nätskeks. Koogi kaunistamine ja lõppviimistlemine on iga küpsetaja fantaasiavili, kuid klassikaliselt on Pavlova kaunistuseks vahukoor ja värsked marjad ning puuviljad.

Pavlova retsepte on palju. Professor Helen Leach Uus-Meremaa Otago Ülikoolist on kogunud kokku 667 erinevat Pavlova retsepti. 2008. aastal andis ta välja ka raamatu ” The Pavlova Story: A Slice of New Zealand`s Culinary History”.

Seotud tooted

Tordid

Pavlova tort*

Pavlova on tehtud erilisest beseest, mis seest vahukommi nätskusega, pealt aga krõbe. Katteks naturaalne vahukoor, passionipüree ning hooaja puuviljad-marjad. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »
Tordid

Sefiiritort

Tort koosneb kahest võibiskviidikihist, mille vahel kohupiima-vahukoorekreem ja suurte kirsitükkidega kirsimoos.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Aphrodite kook

Kook on elegantne kaaslane suvepäeva või -õhtusse. Kreeka jogurt naturaalse mango-passioni püreega, karamellišokolaad ja mandlibiskviit loovad selles koogiga kreeka meeleolu.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Konjakitoru

Suhkrulisest tainast küpsetatud koonuse sees on brändiga maitsestatud võikreem. Laiem koonuse ots on kaetud šokolaadiglasuuri ja pähklipuistega.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Sefiirikorvike

Sefiirikorvike koosneb muretaigna korvikesest, kohupiimakreemist ja hapukast sefiirist. Korvikese seeson peidus ka kirsimoos.

Loe rohkem »