Croissant’id

Croissant’id

Croissant’i tekkelegend räägib, et kui 1683. aastal Türgi impeeriumi väed piirasid Viini, ei õnnestunud neil linna vallutamine kuidagi. Nii otsustati rünnata linna kavalusega – maaalustest tunnelitest. Viini pagarid aga, kes töötasid öösel keldriruumides, kuulsid müra ja hoiatasid oma sõdureid. Pagarid said kirjeldamatu au ja kuulsuse osaks ning tähistamaks võitu, keerasid nad oma saia poolkuukujuliseks (crescent – kuusirp). Usu seda lugu või ära usu – aga pagarid on alati töökad ja tublid olnud.

Sada aastat hiljem tutvustas Marie Antoinette seda pagaritoodet Prantsusmaal. Nii panidki prantslased saiakesele nimeks croissant ehk eesti keeles sarvesai. Tänapäeval teataksegi croissant’i kui prantsuse saiakest, aga ometigi on olemas ka Viini saiake. Ja kuuleb ka oma ala professionaalide hulgas pärmi-lehttaigena asemel viini taignast räägitavat…

Pühendame Saialiles croissant’ide tegemisele palju aega ja energiat. Kvaliteetse pärmi-lehttaigna saamiseks tuleb seda mitu korda voltida ja rullida, lisada võid ja jälle voltida ja rullida. Sellist tehnikat kutsutakse kihistamiseks. Meie kasutame kihistamiseks spetsiaalset belgia 82% kihistusvõid ning palju aega ja kannatlikkust. Saialille croissant’ide sortiment vaheldub, kuid klassikaline võicroissant oli, on ja jääb. Valikus on alati ka magusa täidisega croissant’e.

NB! Pildid kodulehel on illustreerivad.