Martsipani-kohupiima tort

Kohupiima-martsipanitort koosneb kahest biskviidist, mille vahel kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Tort on kaetud martsipanimassiga ja lihtsamate martsipanist kaunistustega.

Kasutame kvaliteetset Lubeca naturaalset /50%mandli ja 50% suhkrusisaldus/ martsipanimassi. Värvimata martsipan on naturaalset helebeeži värvi ning seda toonides erksaid toone ei saa. Maitse aga võiks martsipanisõbrale väga meeldida.

Klassikaline tort on ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 950 gr, 1.250 kg, 1.7 kg – ümber. 

Soovi korral saab tellida alati ka suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

Keerulisemad kaunistused ja voolitud kujud teevad sõltuvalt keerukuse ja suuruse astmest tordi kilo hinna kallimaks, kui allpool kirjas….Seega, küsi hinnapakkumist!

Tavatordi hind: 1kg 26€

Loe veel

Esimene säilinud kirjalik martispaniretsept pärineb Pärsiast. Sealne arst Abu-Bakr Mohammad Ibn-Zakariya al-Razi ehk Rhazes (865–925) ülistas seda idamaist hõrgutist eeskätt kui ravimit. Ta toonitas martsipani soodsat mõju nii aju mahule kui ka talitlusele, kuid manitses liialdamise eest, mis võib põhjustada rasvumist. Keskajal müüsid martsipani apteekrid, kes soovitasid seda nii ihu- kui hingehädade vastu. Apteekides oli kasutusel ka maitsva ravimi spetsiaalne ladinakeelne nimetus Marci panis

Õige martsipan koosneb vaid mandlitest ja suhkrust. Martsipani maitse- ja lõhnaomadused ilmnevad alles teatud aja möödumisel, sest suhkru kristalliseerumine ja segu ühtlustumine vajab aega. Väga oluline on mandlite ja suhkru vahekord, mis sõltub suuresti tootjamaa traditsioonidest ja toote spetsiifikast. Mida rohkem on maiuses mandleid, seda maitsvam on toode. Maksimaalne mandlipasta sisaldus võib küündida 90 protsendini. Suhkruhulga suurendamine võimaldab aga massi paremini töödelda ja see ei pragune kuivamisel nii hõlpsalt. Mandlivaesemas tootes ulatub suhkru koguhulk kuni 75 protsendini. Väga levinud on ka selline maius, milles mandlite ja suhkrute vahekord on üksühele. (allikas: Urmas Kokassaar (2004). Millest tehakse martsipani ? – Horisont, nr 5, http://www.loodusajakiri.ee/horisont/artikkel350_326.html)

Seotud tooted

Tordid

Pavlova tort*

Pavlova on tehtud erilisest beseest, mis seest vahukommi nätskusega, pealt aga krõbe. Katteks naturaalne vahukoor, passionipüree ning hooaja puuviljad-marjad. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »
Tordid

Sefiiritort

Tort koosneb kahest võibiskviidikihist, mille vahel kohupiima-vahukoorekreem ja suurte kirsitükkidega kirsimoos.

Loe rohkem »