Tort Tiramisu

Tiramisu tort on inspireeritud Itaalia klassikalisest desserdist – sisaldades mõrudat kohvi- ja magusat mascarpone kreemi maitset. Tort koosneb kolmest võibiskviidikihist, mille vahel kergelt mandlilikööriga maitsestatud mascarpone kreem.

Klassikaline tiramisu tort on ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 750 gr, 1 kg, 1.5 kg – ümber. Soovi korral saate tellida ka alati suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

1 kg hind 18€

Kategooria:

Kirjeldus

Itaaliakeelne fraas tira mi su tähendab sõna-sõnalt “tõmba mind üles” ning viitab suhkru ja espressokohvi poolt inimorganismile avaldatavale toimele. Tiramisu desserti päritolu on teadmata. Esimest korda mainiti seda kirjalikult alles 1983 kreekas  ja see annab alust arvata, et tiramisu on kas üsna hiline magusroog või kohandus teistest kihilistest magusroogadest (näit english triffle). Tiramisu kui algne magustoit, mida tuntakse ka Toscana triflei ja Zuppa Ingelesena, hakkas levima 19. sajandil Sienas, Toscana piirkonnas.

Levinuima versiooni kohaselt leiutati tiramisu Treviso restoranis Le Beccherie” ja nimetati kondiitri Roberto Linguanotto õpilase ja ristitütre Francesca Valori (neiupõlvenimi Tiramisu) järgi tema kulinaarsete võimete auks. Fernando ja Tina Raris väitsid 1998.aastal avaldatud teoses “La marca gastronomica“, et tiramisu leiutas Giuseppe di Clemente Trevisos 1971. aastal. 

Originaalretsept ei sisaldanud alkoholi, sest oli mõeldud eeskätt lastele ja vanuritele. Selle koostisained olid küpsised, muna, suhkur, mascarpone toorjuust, kakao, mesi ja gaseeritud vesi.

Content missing