Toortatra tort*

Toortatratort on mõeldud neile, kes tahavad piirata nisujahu tarbimist või otsivad uusi maitseid. Tort koosneb kolmest toortatrabiskviidikihist, mille vahel toorjuustu-vahukoore karamellikreem tilgakese Vana-Tallinaga ja pohlamoos.

Tort on klassikaliselt  ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 750 gr, 1 kg, 1.5 kg – ümber. 

Soovi korral saab tellida alati ka suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

Hind: 1kg 25€

Loe veel

TATAR on B-grupi vitamiinide, asendamatute aminohapete ja mikroelementide sisalduse poolest julgelt esimesel kohal võrreldes teiste kõrrelistega, kuigi ametlikult on tatra viljaks siiski pähkel. Kõige rohkem on tatras rauda, vaske ja P-vitamiini ehk bioflavonoide, sh eriti palju kvertsetiini. Tatravalgud on hästi lahustuvad ja omastatavad. Tatras sisalduvad glükoos ja fruktoos annavad mõnusa maitse.

Tatrakoorimise meetodeid on mitmeid. Levinuimad on terade aurutamine umbes 80°C juures, kuni viljapähklid paisuvad ja eralduvad koorest. Seejärel tatar kuivatatakse ja tuulutamise teel eraldatakse kestad. Sellest tulenevalt on tatratera pruun.  Hele toortatar saadakse aga mehaanilise koorimise teel, nii, et viljapähklid puhastatakse kestadest mehhaanilistes veskites. Tänu sellele jääbki tatratera heledaks ja säilivad kõik tatras sisalduvad vajalikud toitained. Meie kasutame Tõrvaaugu mahetalu tatrajahu.

Seotud tooted

Tordid

Pavlova tort*

Pavlova on tehtud erilisest beseest, mis seest vahukommi nätskusega, pealt aga krõbe. Katteks naturaalne vahukoor, passionipüree ning hooaja puuviljad-marjad. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »
Tordid

Brita tort*

Saialille Brita on nisujahuvaba retseptiga. Kahe beseega võikeeksi vehl on naturaalne vahukoor ja vaarikad. Puisteks mandlilaastud ja tuhksuhkur.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Mini-Pavlova*

Pavlova on eriline beseelaadne kook, mis väljast krõbe ja seest pehme. Kaunistatud vahukoore ja hooajaliste värskete puuviljadega ja marjadega. Maitsenüanssi lisab passionipüree. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »