Tiramisu tort

Tiramisu tort on inspireeritud Itaalia klassikalisest desserdist – sisaldades mõrudat kohvi- ja magusat mascarpone kreemi maitset. Tort koosneb kolmest võibiskviidikihist, mille vahel kergelt mandlilikööriga maitsestatud mascarpone kreem.

Klassikaline tiramisu tort on ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 750 gr, 1 kg, 1.5 kg – ümber. 

Soovi korral saab tellida alati ka suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

Hind: 1kg 25€

Loe veel

Itaaliakeelne fraas tira mi su tähendab sõna-sõnalt “tõmba mind üles” ning viitab suhkru ja espressokohvi poolt inimorganismile avaldatavale toimele. Tiramisu desserti päritolu on teadmata. Esimest korda mainiti seda kirjalikult alles 1983.aa Kreekas  ja see annab alust arvata, et tiramisu on kas üsna hiline magusroog või kohandus teistest kihilistest magusroogadest (näit english triffle). Tiramisu kui algne magustoit, mida tuntakse ka Toscana triflei ja Zuppa Ingelesena, hakkas levima 19. sajandil Sienas, Toscana piirkonnas.

Levinuima versiooni kohaselt leiutati tiramisu Treviso restoranisLe Beccherie” ja nimetati kondiitri Roberto Linguanotto õpilase ja ristitütre Francesca Valori (neiupõlvenimi Tiramisu) järgi tema kulinaarsete võimete auks. Fernando ja Tina Raris väitsid 1998.aastal avaldatud teoses “La marca gastronomica“, et tiramisu leiutas Giuseppe di Clemente Trevisos 1971 aastal. 

Originaalretsept ei sisaldanud alkoholi, sest oli mõeldud eeskätt lastele ja vanuritele. Selle koostisained olid küpsised, muna, suhkur, mascarpone toorjuust, kako, mesi ja gaseeritud vesi. 

Seotud tooted

Tordid

Napoleoni tort

Meie Napoleoni tort koosneb 7-st võiga tehtud kiirlehttaigna kihist, mille vahel isetehtud vanillikeedukreem ning ühe kihina hapukas jõhvikamoos.

Loe rohkem »
Tordid

Toortatratort*

Tort koosneb kolmest toortatrabiskviidikihist, mille vahel toorjuustu-vahukoore karamellikreem tilgakese Vana-Tallinaga ja pohlamoos.

Loe rohkem »
Tordid

Sefiiritort

Tort koosneb kahest võibiskviidikihist, mille vahel kohupiima-vahukoorekreem ja suurte kirsitükkidega kirsimoos.

Loe rohkem »
Tordid

Aphrodite tort

Kreeka jogurt naturaalse mango-passioni püreega, kvaliteetne karamellišokolaad ja mandlibiskviit loovad selles koogis kerge kreeka meeleolu.

Loe rohkem »
Tordid

Kama-toorjuustu tort

Tort koosneb kolmest teineteist täiendavast kihist – võibiskviidist, kama – vahukoore – toorjuustu tarrendvahust ning vaarikatega punasest želeekihist.

Loe rohkem »