Sügiskook

Sügiskook on sügivärvide ja meeleoluga kaaslane talveootusesse.

Kook koosneb kolmest võibiskviidist, mille vahel kolm kihti astelpajukreemi ja krõbisev karamellikiht. Astelpajukreemis ehk mousse‘s on lisaks astelpajule ja munakollasele ka veidi passionipüreed ja munalikööri pastat.

Kaunistatud läbipaistva hapuka želee, astelapaju graanulite ja šokolaadidekooriga.

Hind: 3.50€

Loe veel

Mousse on prantusese kondiitriklassika, seda võib eesti keelde tõlkida kui “vaht”. See vaht saadakse kas vahustatud munavalgete või -kollaste segamisel kuuma vedeliku või sulatatud šokolaadi sisse…lisaks muidugi vahukoor ning soovitud muud maitsed.

Astelpaju (Hippophaë rhamnoides) on hõbepuuliste sugukonna astelpaju perekonda kuuluv põõsaliik. Looduses kasvab Euroopast Siberini, Hiina ja Põhja-Indiani. Vahepeal läänemaailma jaoks unustusehõlma vajunud taim taasavastati 1930. aastate Venemaal Barnaulis asuvas Siberi aiandusinstituudis, sealmaal kutsutakse astelpaju hellitavalt Siberi ananassiks.

Eestis on hakatud astelpaju tööstuslikult kasvatama ning marjadest saadusi tootma viimastel kümnenditel ja ta on leidnud kindla koha eestlaste toidulauale. Tartu Ülikooli arstiteaduskonna emeriitprofessor Selma Teesalu ütleb, et astelpaju on üks meie rahvuslikest rikkustest.

Astelpajumarjad on üks täiuslikumaid taimsete vitamiinide allikaid. Viljad sisaldavad C-vitamiini (sõltuvalt viljasordist 150–1600 mg %), vitamiine B1, B2, B6, B15, P, K ja E ning karotinoide. Astelpaju värsketes viljades on rohkesti koliini (110 mg %), flavonoide, kumariine, parkaineid, eeterlikke õlisid, rasvhappeid oomega3-, -6-, -9- ja väga haruldast oomega7-rasvhapet. 

Astelpaju stimuleerib immuunsüsteemi ja ergutab hormonaalsüsteemi tegevust, aitab kaasa paranemisele gripi ja teiste külmetushaiguste ajal, pärast operatsioone ja traumasid ning turgutab üldise nõrkuse ja mürgistuste korral.

Allikas: Postimees, 24.08.2018

 

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Laimikook

Kook koosneb kolmest teineteist täiendavast kihist – võibiskviidist, vahukoore ja laimi tarrendvahust. Peal hapukas laimiželee.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Kama-toorjuustu kook

Kook koosneb kolmest teineteist täiendavast kihist – võibiskviidist, kama – vahukoore – toorjuustu tarrendvahust ning mõnusast vaarikatega punasest želeekihist.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Aphrodite kook

Kook on elegantne kaaslane suvepäeva või -õhtusse. Kreeka jogurt naturaalse mango-passioni püreega, karamellišokolaad ja mandlibiskviit loovad selles koogiga kreeka meeleolu.

Loe rohkem »