mangore

Mangore kook

Mango+Oreo= Mangore.

Kook koosneb kolmest kihist. Kõige alumine kiht koosneb Oreo küpsistest ja või segust. Teine kiht on mango-toorjuustu tarrendkiht, mille sees Oreo küpsiste tükikesed.  Kõige peal mangopüreest želeekiht. Kaunistuseks šokolaadidekoor.

Hind: 4.60€

Loe veel

Oreo Küpsis on Ameerika päritolu nn sandwich küpsis. Klassikaline ehk algupärane Oreo küpsis koosneb kahest kakaoküpsisest, mille vahel magus vaniljematseline kreem.

Oreo küpsist tutvustati esimest korda 6.märtsil 1912 ning on täna enimmüüdud küpsise kaubamärk USA-s. Küpsis muutus üsna pea väga populaarseks ka Euroopas. Väidetavalt on Oreo küpsis 21.saj enimmüüdud küpsise kaubamärk globaalselt.

Miks Oreo? On mitmeid arvamusi. Toidukirjanik Stelle Parks arvab aga, et Oreo nimetus tuleneb ladina keelest, sõnast Oreodaphne, mis on loorberite sugukonna perekond. Ta täheldab, et Oreo algupärases kujunduses oli loorberipärg. Mitmete rahvusliku küpsisevabriku Nabisco toodete nimed algse Oreo ajal tuletati  aga botaanilistes nimetustest, sealhulgas Avena, Lotus ja Helicon.

Tänapäeval on lisaks originaalse reteptiga Oreo küpsistele loodud mitmeid variatsioone, mis kannavad kaubamärki Oreo. Tegemist on kogu maailmas kaitstud kaubamärgiga.

 

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Laimikook

Kook koosneb kolmest teineteist täiendavast kihist – võibiskviidist, vahukoore ja laimi tarrendvahust. Peal hapukas laimiželee.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Kama-toorjuustu kook

Kook koosneb kolmest teineteist täiendavast kihist – võibiskviidist, kama – vahukoore – toorjuustu tarrendvahust ning mõnusast vaarikatega punasest želeekihist.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Aphrodite kook

Kook on elegantne kaaslane suvepäeva või -õhtusse. Kreeka jogurt naturaalse mango-passioni püreega, karamellišokolaad ja mandlibiskviit loovad selles koogiga kreeka meeleolu.

Loe rohkem »