Prosecco ja Rosè

Prosecco ja Rosè

Itaalia kvaliteetvahuvein PROSECCO olnud Saialille juba 2015.a. algusest. Tahtsime jagada oma kiindumust selle elegantse joogi vastu, mis meid juba aastaid lummanud on. Oleme Drusian’i perekonna vahuveinide maaletoojad ning neid saab osta Eestis ainult Saialille pagariärist. Drusiani prosecco’d on pärit Itaalia kõrgeima kvaliteetmääratlusega D.O.C.G. piirkonnast. Kõik Drusiani prosecco’d ja vahuveinid on saanud rohkelt nii Itaalia kui ka rahvusvaheliste konkursside auhindu ja on omas kategoorias maailma tipptasemel.
Mõnusalt kerge ja kihisev prosecco on sobilik saatjaks kõikjale – nii apertatiiviks, toidu kõrvale, kui ka toreda ürituse lõpetamiseks.
Ära kunagi unusta, et prosecco parim serveerimistemperatuur on 6-7 kraadi. Võid isegi enne nautimist selle hetkeks sügavkülma panna…
Rohkem infot proseccost leiad:

https://www.saialill.eu/proseccode-artikkel

Aga ROSE? See on vahuvein, mis valmistatud punastest viinamarjadest, kasutades lühiajalist matseratsiooni. Matseratsioon on veinitegemise meetod, kus viinamarju leotatakse koos kestadega. Lühiajaline tähendab, et viinamarja mahl on viinamarja kestadega kontaktis tavaliselt vaid mõned tunnid ja seega saadekse veinile õrn roosa värvus.

«Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.