Napoleoni tort

Kuna meie Napoleoni koogi järele tekkis nõudlus ka tähtsündmusteks, otsustasime pakkuda seda ka tordi ehk veidi rohkem sätitud versioonina. Tort on pealt kaunistatud šokolaadifiguuride ja füüsalitega. Meie Napoleoni tort koosneb 7-st võiga tehtud kiirlehttaigna kihist. Kihtide vahel on isetehtud vanillikeedukreem ning ühe kihina kvaliteetne hapukas jõhvikamoos.

Hind: 1kg 21€

Kuna täpselt soovitud kaaluga torti teha pole võimalik, siis Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

Loe veel

Meil tuntud Napoleoni koogi juured ulatuvad Prantsusmaale, kus mille-feuille (tuhat lehte) nime all tuntakse vanillikreemiga kihilist lehttainakooki juba pikka aega. Traditsiooniliselt valmistatakse  mille-feuille kolmest lehttainakihist, mille vahel vanillikeedukreem ja peal puudersuhkur. Varaseim teadaolev retsept pärineb 1651. aastal ilmunud kokaraamatust.

Ajaloolised allikad pajatavad, et Vene pagarid hakkasid seda Prantsuse küpsetist tegema selleks, et tähistada oma rahva võitu sõjas Napoleoni üle. Väidetavalt tehti see kook Venemaal algselt ka härra Bonaparte’i mütsi kujuline. Kuna sellist on aga üpris keeruline teha, kahanes küpsetis vormilt üsna pea traditsioonilise koogi mõõduliseks. Kook tehti see-eest oluliselt rohkemate kihtidega kui Prantsusmaal on kombeks. Rohked kihid sümboliseerivat tohutu suurt Prantsuse armeed, mida sõjas võideti ning pealepudistatav puru olla inspireeritud lumest, sest just tänu rasketele talveoludele õnnestus venelastel prantslasi sõjas võita. Mine sa tea, kas see on õige, aga huvitav teada.

Keedukreem (ingl k pastry cream, pr k creme patissiere) on rikkalik ja täidlaselt kreemjas täidis, mis saadakse piima, munade, suhkru, jahu ja maisitärklise kuumsegamisel. Kreemi maitsestamiseks saab lisada vaniljet, likööre, šokolaadi, marjapüreesid jms.

Seotud tooted

Tordid

Martsipani-kohupiima tort

Kohupiima-martsipanitort koosneb kahest biskviidist, mille vahel kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Tort on kaetud martsipanimassiga ja kergete martsipanist kaunistustega.

Loe rohkem »
Tordid

Sefiiritort

Tort koosneb kahest võibiskviidikihist, mille vahel kohupiima-vahukoorekreem ja suurte kirsitükkidega kirsimoos.

Loe rohkem »