Kiievi tort*

Kiievi tort on paljudele nostalgiahõnguline tulnukas minevikust. Retsept on pärit väidetavalt 1956. aastast Ukrainast, Kiievi kondiitritehasest ning tekkinud kondiitri töö apsaka peitmiseks.

Tort muutus kogu NSVL alal väga populaarseks, ning retsept levis laialt. Siiski, seda õiget torti, toodi aga alati Kiievist kaasa kui suveniiri Ukrainast. Tort koosnes kahest india pähklitega beseest, mille vahel ja ümber võikreem. Peal šokolaadikreem ja võikreemist kaunistused. Tehas ise kuulub täna Roshen’i kontserni ning Kiievi torti peetakse ka tänapäeval kontserni signatuurtooteks. 

Meie Kiievi tort erineb veidi algsest tordi retseptist. Kasutame besee tegemisel röstitud sarapuupähkleid ning võikreemi asemel on šarlottkreem, milles ka tiba brändy’t. See on vähem rammusam, kuna sisaldab lisaks võile piima ja muna. Kaunistuseks kollane võiroos…..

Klassikaline tort on ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 750 gr, 1 kg, 1.5 kg – ümber. 

Soovi korral saab tellida alati ka suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

Hind: 1kg 25€

Seotud tooted

Tordid

Martsipani-kohupiima tort

Kohupiima-martsipanitort koosneb kahest biskviidist, mille vahel kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Tort on kaetud martsipanimassiga ja kergete martsipanist kaunistustega.

Loe rohkem »
Tordid

Napoleoni tort

Meie Napoleoni tort koosneb 7-st võiga tehtud kiirlehttaigna kihist, mille vahel isetehtud vanillikeedukreem ning ühe kihina hapukas jõhvikamoos.

Loe rohkem »