Kiievi kook*

Kiievi tort on paljudele nostalgiahõnguline tulnukas minevikust. Retsept on pärit väidetavalt 1956. aastast Ukrainast, Kiievi kondiitritehasest ning tekkinud kondiitri töö apsaka peitmiseks.

Tort muutus kogu NSVL alal väga populaarseks, ning retsept levis laialt. Siiski, seda õiget torti, toodi aga alati Kiievist kaasa kui suveniiri Ukrainast. Tort koosnes kahest india pähklitega beseest, mille vahel ja ümber võikreem. Peal šokolaadikreem ja võikreemist kaunistused. Tehas ise kuulub täna Roshen’i kontserni ning Kiievi torti peetakse ka tänapäeval kontserni signatuurtooteks. 

Meie Kiievi kook erineb veidi algsest tordi retseptist. Kasutame besee tegemisel röstitud sarapuupähkleid ning võikreemi asemel on šarlottkreem, milles ka tiba brändy’t. See on vähem rammusam, kuna sisaldab lisaks võile piima ja muna. Kaunistuseks kollane võiroos…..

Hind: 3.30€

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Napoleoni kook

Napoleoni kook koosneb 7-st kiirlehttaigna kihist. Hõrgu maitse annab Saialille Napoleonile see, et kihtide tainas on tehtud hea eesti võiga.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Rummipall

Saialille rummipallid on tehtud meie võibiskviidi ülejääkidest. Lisatud on šokolaadi, kakaod, hapukoort, kohvi ja rummiessentsi. Veidi ka browni’e ribasid.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Konjakitoru

Suhkrulisest tainast küpsetatud koonuse sees on brändiga maitsestatud võikreem. Laiem koonuse ots on kaetud šokolaadiglasuuri ja pähklipuistega.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Moorapea

Kook koosneb kahest bušee meetodil valmistatud biskviidist, ja vahustatud brändimaitselisest võikreemist. Peal pumat ja valgašokolaadi triibud.

Loe rohkem »