Napoleoni kook

Napoleoni kook koosneb 7-st kiirlehttaigna kihist. Hõrgu maitse annab Saialille Napoleonile see, et kihtide tainas on tehtud hea eesti võiga.

Kihtide vahel on isekeedetud vanillikeedukreem ning ühe kihina kvaliteetne jõhvikamoos.

Hind: 1 kg 19.50€

Loe veel

Meil tuntud Napoleoni koogi juured ulatuvad Prantsusmaale, kus mille-feuille (tuhat lehte) nime all tuntakse vanillikreemiga kihilist lehttainakooki juba pikka aega. Traditsiooniliselt valmistatakse kook kolmest lehttainakihist, mille vahel vanillikeedukreem ja peal puudersuhkur. Varaseim teadaolev retsept pärineb 1651. aastal ilmunud kokaraamatust.

Ajaloolised allikad pajatavad, et Vene pagarid hakkasid seda Prantsuse küpsetist tegema selleks, et tähistada oma rahva võitu sõjas Napoleoni üle. Väidetavalt tehti see kook Venemaal algselt ka härra Bonaparte’i mütsi kujuline. Kuna sellist on aga üpris keeruline teha, kahanes küpsetis vormilt üsna pea traditsioonilise koogi mõõduliseks. Kook tehti see-eest oluliselt rohkemate kihtidega kui Prantsusmaal on kombeks. Rohked kihid sümboliseerivat tohutu suurt Prantsuse armeed, mida sõjas võideti ning pealepudistatav puru olla inspireeritud lumest, sest just tänu rasketele talveoludele õnnestus venelastel prantslasi sõjas võita. Mine sa tea, kas see on õige, aga huvitav teada…..

Keedukreem (ingl k pastry cream, pr k creme patissiere) on rikkalik ja täidlaselt kreemjas täidis, mis saadakse piima, munade, suhkru, jahu ja maisitärklise kuumsegamisel. Kreemi maitsestamiseks saab lisada vaniljet, likööre, šokolaadi, marjapüreesid jms.

Seotud tooted