Jõuluaeg

Jõuluaeg on kalendriaasta kõige erilisem aeg. Selles on ootust ja rohkem rõõmu. Rohkem külaskäike ja üritusi. Võtame tavapärasest enam aega sõprade ja lähedaste jaoks. Ometigi oleme kõik erinevad ja unikaalsed, nii nii pühade aja traditsioonide kui harjumustega. 

Oleme sellel lehel kokku pannud tooted, mis just jõuluaja meeleoluga. Mõned neist pikema traditsiooniga, mõned uuekesed.

Piparkoogid 

Näiteks meie piparkookide retsept pärineb 90-te algusest. See oli talongide ja defitsiidi aeg, mida kajastas ka lettidelt ostetava piparkoogitaina kvaliteet. Nagu tänagi, arutati ikka, kus parem tainas, aga selles võtmes, et mida lisada ise, et paremaks saada. Ja suulise pärimuse nippe jagus. Kuna meie peres olid väiksed lapsed, siis tundus olevat mõistlik, see, tol ajal väga keerukana tunduv, töö ise ette võtta. Nii, seda retsepti saigi läbi aastate täiustatud.

Vürtside hankimine oli omaette võimatute missioonide harjutus.  Ka täna ei ole Saialille piparkoogitaina sees mingit pipart, vaid ikka peenem ja nüansirikkam muskaatpähkel. Lisaks vürtsidest kaneel, ingver, nelk ja kardemon. Tõepoolest, oleme suhkru kõrvetamise, tervislikuma melissi vastu vahetanud. Aga hea eesti või ja hapukoor on taina sees endiselt. Tänane aeg võimaldab kasutada suurepärast juuretise baasil väiketootja võid, mis annab meie kõikidel küpsistele oma kindla maitse. Oleme aretanud nisujahuvaba retsepti, kus kangelaseks toortatrajahu.

Jõulustollen

Pikema ajalooga on ka Saialille jõulustolleni teekond. Kes veel ei tea – stollen on Saksamaa traditsioonilisim jõuluküpsetis. Oleme Saialille stolle retsepti ja tegemise tehnoloogiat lihvinud aastaid. Nüüd on meil olemas ka spetsiaalsed saksamaal tehtud stollevormid, nii väiksetele kui suurtele stolledele. Erinevad maisetestid on näidanud, et Saialille stolle kvaliteet on kohati isegi kõrgem kui emamaal Sakasamaal…

Kringel ja teised

Oma ajalooga on meie rikkaliku maitsega Jõulukringel. Alustasime ricotta-pohla täidiselisena, nüüd on lisandunud karamellikreem ning taina sisse kuivatatud jõhvikad ja kardemon. 

Jõuluajal teeme erinevaid kooke ja küpsetisi, midagi uut, midagi juba eelmisel aastal olnut ja veidi ka šokolaadi. Seetõttu on see leht pidevas muutumises…

Saad juba põhjalikumalt lugeda edasi iga toote alt.

Head proovimist, ja ilusat jõuluaega! 

NB! Ja ära unusta ka ise küpsetamast – see annab hea tuju ning mõnusa lõhna kogu elamisse!

Valge šokolaadi veluurtort

UUS

Roosast martsipanist Sitsiilia küpsised*

Pulgakook Lumememm

Nisujahuvabad piparkoogid eesti võist*

Pohla-toorjuustu kook

Martsipanikeerd

Talvetort

Glasuuritud piparkoogisüda eesti võist

Talvekook

Jõulumakroonid*

Piparkoogitaigen eesti võist

Jõulukringel

Käsitööšokolaad

Piparkoogid eesti võist

Saialille Jõulustollen

Glasuuritud piparkoogid eesti võist

Rukkitäistera puuviljaleib

Sefiirikorvike Lumememm

Käsitöötrühvlid

Glasuuritud piparkoogid eesti võist

Rootsi toru