Toortatratort*

Toortatratort on mõeldud neile, kes tahavad piirata nisujahu tarbimist või otsivad uusi maitseid. Tort koosneb kolmest toortatrabiskviidikihist, mille vahel toorjuustu-vahukoore karamellikreem tilgakese Vana-Tallinaga ja pohlamoos.

Tort on klassikaliselt  ümmarguse kujuga. Tordirõngas küpsetatud biskviidiga tordi suurused on kaalude  – 750 gr, 1 kg, 1.5 kg – ümber. Soovi korral saate tellida ka alati suurema tordi. Kuna kõik meie tordid valmivad käsitööna, siis ei ole alati võimalik täpselt soovitud kaalu vormistada. Teie tort kaalutakse vahetult enne müüki.

1 kg hind 22€

Kategooria:

Kirjeldus

TATAR on B-grupi vitamiinide, asendamatute aminohapete ja mikroelementide sisalduse poolest julgelt esimesel kohal võrreldes teiste kõrrelistega, kuigi ametlikult on tatra viljaks siiski pähkel. Kõige rohkem on tatras rauda, vaske ja P-vitamiini ehk bioflavonoide, sh eriti palju kvertsetiini. Tatravalgud on hästi lahustuvad ja omastatavad. Tatras sisalduvad glükoos ja fruktoos annavad mõnusa maitse.

Tatrakoorimise meetodeid on mitmeid. Levinuimad on terade aurutamine umbes 80°C juures, kuni viljapähklid paisuvad ja eralduvad koorest. Seejärel tatar kuivatatakse ja tuulutamise teel eraldatakse kestad. Sellest tulenevalt on tatratera pruun.  Hele toortatar saadakse aga mehaanilise koorimise teel, nii, et viljapähklid puhastatakse kestadest mehhaanilistes veskites. Tänu sellele jääbki tatratera heledaks ja säilivad kõik tatras sisalduvad vajalikud toitained. Meie kasutame Tõrvaaugu mahetalu tatrajahu.

Sulle võib meeldida ka…