Käsitööšokolaad

Jõuluajal teeme Saialilles ise šokolaaditahvleid. 

Kasutame selleks tunnustatud Belgia/Callebaut/ ja Prantsuse  /Valrhona/ šokolaaditootjate kvaliteetseid šokolaadikuvertüüre.

Saad valida kahe tahvli – Ruby ehk roosa   ja tumeda šokolaaditahvli vahel. Lisanditeks kuivatatud vaarikad, erinevad pähklid, kuivatatud puuviljakuubikud ning Callebaut’i ja Valrhonja šokolaadist tervailjagraanuleid.

Piimašokolaad on murtuna pakendatud kartongist karpi ning sisaldab lisaks eelpoolloetletud lisanditele Saialille piparkoogipuru.

Ruby 6.30€ /95 gr

Tume šokolaad 5.80€/100 gr

Piimašokolaad 4.10€/100 gr

Loe veel

Šokolaadi saadakse kakaopuu – Theobroma cacao, sila kreeka theo /jumal, broma/toit/ viljadest. Ubadest šokolaadini on aga pikk tee…

Arvatakse, et inimesed kasutasid kakaod juba 15 000 – 5000 aastat tagasi. Kesk-Ameerika põlisrahvad hindasid vilja kõrgelt ning seda näitab ka põlisrahvaste antud nimi Theobroma/mis tähendab tõlkes jumalate toitu/. Kakaoube kasutati sajandeid rahana ning mitmete templite seintelt on leitud graveeringuid kakaoubadest, kus need sümboliseerivad elu ja viljakust. Kakaoubadest valmistati mõru ja vürtsikat jooki, mida pakuti valitsejatele ja pühameestele. Rahana olid kakaoad praeguse Mexico City alal käibel veel 1887. aastal.

Roosat kakaouba e RUBY’t peetakse viimase 80 aasta kõige sensatsioonilisemaks šokolaadiavastuseks.  Šokolaadifirma Callebaut aretas Ruby koostöös Bremeni Jacobs’i ülikooliga. Aretustöö lähtus osade kakaoubade looduslikust kõrvalekaldest punakas-roosakale värvile ja teistsugustele maitseomadustele. Nii saavutati 13 aasta aretustöö tulemusena RUBY roosakas värv ja puuviljaline hapukas .Ruby kakaooad kasvavad Brasiilias, Ecuador ja Elevandiluurannikul.

 

Seotud tooted

Küpsised ja makroonid

Käsitöötrühvlid

Jõuluajal teeme Saialilles ise trühvleid.
Kasutame selleks tunnustatud Belgia/Callebaut/ ja Prantsuse /Valrhona/ šokolaaditootjate kvaliteet šokolaadikuvertüüre.

Loe rohkem »
Küpsised ja makroonid

Sitsiilia küpsised

See sitsiiliapärane küpsetatud maius on tehtud mandlimassist ja tuhksuhkrust ning kastetud tumeda šokolaadiglasuuri sisse

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Šokolaadimuffin

See šokolaadkreemiga muffin on mõeldud šokolaadisõpradele. Muffin ise on Wacky Cake retseptiga, lisaks sees toorjuustutäidis ja peal šokolaadiganache.

Loe rohkem »