Šokolaadimuffin

See šokolaadkreemiga muffin on mõeldud šokolaadisõpradele. Muffini retsept on tuletatud  Wacky Cake retseptist. Ei sisalda mune ega võid

Sees on aga toorjuustutäidis ja peal šokolaadiganache.

Hind: 2.80€

Loe veel

Arvatakse, et muffini nimetus võiks tuleneda prantsuse keelest (moufflet – pehme sai) või saksa keelest (muffe – kindlat sorti kook). On olemas kahte sorti muffineid: inglis- ja ameerikapärased. Inglased mõistavad praeguseni muffini all paksu pannkoogiga sarnanevat lamedat (pärmitainast) einekuklit, mida küpsetatakse enamasti spetsiaalsel pannil ja süüakse röstitult hommikuks. Ameeriklaste muffin tähendab rasvarikast, peamiselt küpsetuspulbriga kergitatud tainast vormikooki, kuhu mõnikord lisatakse puuvilja-, pähkli- või šokolaaditükikesi jm. Rikkalikult (kreem, glasuur, puist jms) kaunistatud muffin on ameeriklaste jaoks cup cake e tassikook.

Wacky Cake nimeline koogiretsept arvatakse pärinevad II maailmasõja aegadest, kui toorainetega oli väga kitsas. Retseptis on jahu, suhkur, kakao, küpsetuspulber, vesi, taimne õli ja veiniäädikas. Koostiselt üsna hull (wacky) kook – ei mune ega võid, aga õli ja veiniäädikas. Kooki on lihtne teha ning tulemus on mõnusalt mahlane ning šokolaadine. Wacky cake on ameeriklaste hulgas populaarne ka sünnipäevatordina .

Ganache – prantsuse termin siledale, siidisele šokolaadi ja koore segule. Sellist nimetust arvatakse olla kasutatud juba 1850-aastatel. Võimalik, et see pärineb Šveitsist, kus see oli trühvlite aluseks, kuid võib olla leiutatud ka Pariisis. Tänapäeval kasutatakse ganache kookide katmisel, kreemidena, kuid ka kakaos veeretatud trühvlite valmistamisel.

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Marjatartlett

Või-muretaignat tehtud väike tartlett on vooderdatud šokolaadi ja vaniljekreemiga.

Peal hooajalised puuviljad ja marjad.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Tiramisu kook

Tiramisu kook on inspireeritud Itaalia klassikalisest desserdist – sisaldades mõrudat kohvi- ja magusat mascarpone kreemi.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Trühvlikook

Trühvlikook on tõeline vanakooliklassika – jõuline ja magus. Ilmselgelt sobiv rohkem täiskasvanule koos kange kohviga maiustamiseks.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Passionitartlett

Või-muretaignat tehtud väike tartlett sisaldab passioni kreemi. Kaunistuseks karamelliseeritud sefiir ja šokolaadikaunistused.

Loe rohkem »