Kardemoniga vastlakukkel

Saialille vastlakuklid on tehtud suupärase suurusega,  sisaldavad eesti võid ning ka veidi vürtsikat kardemoni.  Naturaalse vahukoore all on peidus soolakaramelli. 

Kukli peal röstitud mandlilaastud.

Teeme vastlakukleid igapäevaselt.

Hind 2.50€

Loe veel

Vastlate nimetus on  meieni jõudnud ilmselt sakslaste või rootslaste kaudu  (fasten, fastlag – paast). Et paastuajal olid keelatud lõbustused ja rammus toit, siis kasutati romaani rahvaste hulgas vastlapäeval juhust, et enne paastu veel korralikult pidutseda ja süüa.

Vastlakukli ajalugu ulatub 18.sajandisse. Rahvusvaheline nimetus – semla -on tõenäoliselt tulnud ladina keelest (semilia – peen nisujahu). Legend räägib, et kuna paastu ajal oli keelatud liha, juustu, munade jms söömine, aga lapikud nisukuklid olid lubatud, siis inimesed, kes ei suutnud rangelt etteantud reegleid järgida, uuristasid kuklite sisse augud ning täitsid need meelepärase sisuga.

Rootsi lõunaosas ja soomerootslaste seas nimetatakse vastlakukleid fastlagsbulle, mis tähendabki paastuajakukleid (samuti kui ka fastelavnsbollelaskiaispulla ja skoone fastelann).

Kuna vastlakuklid on väga kaloririkkad, siis tuleks nend söömisega ettevaatlik olla.

Seotud tooted

Väikesaiad-pirukad

Vastlakukkel

Saialille vastalakuklid on tehtud suupärase suurusega ja sisaldavad eesti võid. Ja muidugi teeb kuklist vastlakukli naturaalne vahukoor.

Loe rohkem »
Leivad-saiad

Brioche ehk nupsusai

Kes armastavad väga hõrku, aga küllusliku maitsega ampsu, lihtsalt peavad brioche’i proovima. Selle tainas sisaldab piima, tavapärasest mitu korda rohkem võid ja rikkalikult muna.

Loe rohkem »