Brioche vastlakukkel

Saialille luksuslikumad vastlakuklite baasiks on brioche kuklid. Võist hõrku kuklit mitmekesistavad mandlikreem ja kirsimoos. 

Peal krõbe streisel. Ja muidugi teeb vastlakuklist ühe õige naturaalne vahukoor. 

Brioche’i tainas sisaldab piima, tavapärasest pärmitaignast mitu korda rohkem võid ja rikkalikult muna. Seetõttu on maitse samaaegselt hõrk ja rikkalik.

Brioche-i sõbrad juba teavad, kuidas see hõrk võiga rikastatud prantsusepärane sai maitseb. Meilt saab osta reedeti ka  🍞🍞nupsusaia ehk brioche ennast.

Hind: 3.20

Loe veel

Brioche on pärit Prantsusmaalt, täpsemalt Normandiast. Võirikas pärmitainas on rikkalik ka munasisalduse poolest. Oluline on on alati kasutada kvaliteetset võid. Kuna tainas on raske, tuleb arvestada ka küllaldaselt aeg taina kerke peale. Tänapäevane brioche on kujunenudki mitmete  põlvkondade ja professionaalsete pagarite töö tulemusena.

Eesti keeles on levima hakanud brioche’i tõlkena “nupsusai” seetõttu, et sai koosneb kuklikestest, mis kerkides ja küpsedes tervikuks kokku saavad.

Seotud tooted

Väikesaiad-pirukad

Vastlakukkel

Saialille vastalakuklid on tehtud suupärase suurusega ja sisaldavad eesti võid. Ja muidugi teeb kuklist vastlakukli naturaalne vahukoor.

Loe rohkem »
Väikesaiad-pirukad

Kaneelirull

Pärmitaignast magus kaneeli-suhkru puiste ning rohke võiga kokkukeeratud klassikaline paljude kihtidega kaneelirull.

Loe rohkem »
Leivad-saiad

Brioche ehk nupsusai

Kes armastavad väga hõrku, aga küllusliku maitsega ampsu, lihtsalt peavad brioche’i proovima. Selle tainas sisaldab piima, tavapärasest mitu korda rohkem võid ja rikkalikult muna.

Loe rohkem »