Brioche ehk nupsusai

Kes armastavad väga hõrku, aga küllusliku maitsega ampsu, lihtsalt peavad brioche’i proovima. Prantslased nimetavad seda lihtsalt jumalikuks/pain bénit/. 

Brioche’i tainas sisaldab piima, tavapärasest pärmitaignast mitu korda rohkem võid ja rikkalikult muna. Seetõttu on maitse samaaegselt hõrk ja rikkalik.

Eesti keeles nupsusaia, ongi mõnus süüa nupsukaupa.

Nupsusaia tegemise päevad on teisipäev ja reede.

Hind: 2.05€

Loe veel

Brioche on pärit Prantsusmaalt, täpsemalt Normandiast. Võirikas pärmitainas on rikkalik ka munasisalduse poolest. Oluline on on alati kasutada kvaliteetset võid. Kuna tainas on raske, tuleb arvestada ka küllaldaselt aeg taina kerke peale. Tänapäevane brioche on kujunenudki mitmete  põlvkondade ja professionaalsete pagarite töö tulemusena.

Eesti keeles on levima hakanud brioche’i tõlkena “nupsusai” seetõttu, et sai koosneb kuklikestest, mis kerkides ja küpsedes tervikuks kokku saavad.

Seotud tooted

Leivad-saiad

Focaccia

Focaccia ehk itaalia lameleiva koostis on lihtne – jahu, oliiviõli, vesi, sool, väga väike kogus pärmi. Saialille focaccia tegemiseks kulub kaks päeva.

Loe rohkem »
Leivad-saiad

Ciabatta

Ciabatta on itaalia sai, reeglina tehtud valgest nisujahust. Oleme klassikalisele ciabatta retseptile lisanud veidi täistera rukkijahu ja vahemereürte.

Loe rohkem »