Brioche ehk nupsusai

Kes armastavad väga hõrku, aga küllusliku maitsega ampsu, lihtsalt peavad brioche’i proovima. Prantslased nimetavad seda lihtsalt jumalikuks/pain bénit/. 

Brioche’i tainas sisaldab piima, tavapärasest pärmitaignast mitu korda rohkem võid ja rikkalikult muna. Seetõttu on maitse samaaegselt hõrk ja rikkalik.

Eesti keeles nupsusaia, ongi mõnus süüa nupsukaupa.

Nupsusaia teeme kolmapäeviti.

Hind: 3.40€

Loe veel

Brioche on pärit Prantsusmaalt, täpsemalt Normandiast. Võirikas pärmitainas on rikkalik ka munasisalduse poolest.  Või kvaliteet on väga oluline. Kuna tainas on raske, peab olema osav nii segamise kui ka kergitamise töös. Viimast tehakse mitu korda…. Tänapäevane brioche on kujunenudki mitmete  põlvkondade professionaalsete pagarite ja kondiitrite töö tulemusena.

Kas teadsid, et:

🍞 Sõna brioche ilmus esmakordselt trükis 1404. Arvatakse, et see on tulnud vanast prantsuse tegusõnast „brier“, mis tähendab „taina töötlemist“ või siis „brie“, kuna algselt kasutati brioche sees juustu.
🍞 Brioche tegi maailmas kurikuulsaks Maire Antoinette Prantuse Revolutsiooni ajal. Väidetavalt olla ta öelnud nälgivatele prantslastele, kel leiba ei jagunud „Qu’ils mangent de la brioche“, mida meile on küll tõlgitud – kui „Las nad söövad siis kooki“
 

Eesti keeles on levima hakanud brioche’i tõlkena “nupsusai” seetõttu, et sai koosneb kuklikestest, mis kerkides ja küpsedes tervikuks kokku saavad.

Seotud tooted

Leivad-saiad

Focaccia

Focaccia ehk itaalia lameleiva koostis on lihtne – jahu, oliiviõli, vesi, sool, väga väike kogus pärmi. Saialille focaccia tegemiseks kulub kaks päeva.

Loe rohkem »
Leivad-saiad

Ciabatta

Ciabatta on itaalia sai, reeglina tehtud valgest nisujahust. Oleme klassikalisele ciabatta retseptile lisanud veidi täistera rukkijahu ja vahemereürte.

Loe rohkem »