Pistaatsia ekleer

Keedutaignaküpsetis, milles sees on  pistaatsia keedukreem ja peal šokolaadiglasuur pstaatsiapähkli puistega.

Hind: 2.70€

Kirjeldus

Ekleer ( pr k éclair välgatus, sähvatus) on pärit väidetavalt 19 s Prantsusmaalt, kus teda algul kutsuti hellitavalt petite duchesse ehk oli põhimõtteliselt väiksem variant pirukast. Mõned toiduajaloolased aga väidavad, et ekleeri loojaks on prantsuse kokk Antonin Carême (1784–1833). Ekleer võib sisaldada kõikvõimalikke (reeglina magusaid) täidiseid ning on tänapäevases prantsuse kondiitrikunstis erinevate glasuuride ja lisanditega tõeline kunstiteos.

Huvitav keedutainas (pr k pâte à choux) pärineb prantsuse köögiklassikast. Sarnaselt paljudele teistele prantsuse klassikalistele küpsetistele, valmib keedutainas lihtsatest koostisosadest, kuid selle õnnestumine nõuab harjutamist ja kogemusi. Keedutainas erineb muudest tainaliikidest selle poolest, et tema valmistamisel on kobestajaks veeaur, mis tekib toote küpsetamisel. Toode muutub veeauru toimel seest õõnsaks, mis jahtunult täidetakse sobiva magusa või soolase täidisega.

Keedukreem (ingl k pastry cream, pr k creme patissiere) on rikkalik ja täidlaselt kreemjas täidis, mis saadakse piima, munade, suhkru, jahu ja maisitärklise kuumsegamisel. Kreemi maitsestamiseks saab lisada vaniljet, likööre, šokolaadi, marjapüreesid jms.

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Trühvlikook

Trühvlikook on tõeline vanakooliklassika – jõuline ja magus. Ilmselgelt sobiv rohkem täiskasvanule koos kange kohviga maiustamiseks.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Šokolaadi-kirsi kook

Kook koosneb kolmest kakaobiskviidist, mille vahel on kohupiima-vahukoore kreem. Kasutame magususe tasakaalustamiseks kreemis külmutatud kirsse.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Konjakitoru

Suhkrulisest tainast küpsetatud koonuse sees on brändiga maitsestatud võikreem. Laiem koonuse ots on kaetud šokolaadiglasuuri ja pähklipuistega.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Moorapea

Kook koosneb kahest bušee meetodil valmistatud biskviidist, ja vahustatud brändimaitselisest võikreemist. Peal pumat ja valgašokolaadi triibud.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Šokolaadimuffin

See šokolaadkreemiga muffin on mõeldud šokolaadisõpradele. Muffin ise on Wacky Cake retseptiga, lisaks sees toorjuustutäidis ja peal šokolaadiganache.

Loe rohkem »