Drusian Valdobbiadene D.O.C.G. Sui Lieviti

Hetkel on kogu maailmas Pét-nat /lühend sõnadest pétillant natural/ehk naturaalne veini valmistamise meetod kiirelt populaarsust kogumas. Meetodit kutsutakse ka “põllumeeste kihisevaks”, kuna see on esimene primitiivne vahuveini vorm. Kihisev valmistati just käärima hakanud viinamarjavirrest ning käärimine lõppes suletud pudelis. Nii saadi hägune setetega mullivein. Naturaalvein on vaba säilitusainetest ja antioksüdantidest jms, mis tänapäeva toiduteemaga kaasas käivad. Liikumist veinimaalilmas natraalsuse poole võib tõlgendada kui ka vastureaktsiooni veini industrialiseerimisele . 

Sui lieviti tähendab tõlkes “pärmi peal” ning märgib Itaalia traditsioonilist, sadade aastate pikkust, vahuveini tegemise meetodit/col fondo/. See oli enne kui Itaalias hakati vahuveini hakati Martinotti ehk Charma meetodil/1895/

Drusian’i Sui Leviti’t tehakse nii nagu tegid seda perekonna vanavanemad, sekundaarse fermantatsiooniga. See tähendab, et baasvein koos selless sisalduvate valitud pärmidega villitakse pudelitesse koristusjärgsel kevadel. Vein laagerdub pudelis olevate pärmidega 6-8 kuud, kuni kõik suhkrud on ära käärinud.  Iga pudel on ainulaadne, sisaldades Drusian’ide esinavanemate traditsioone ning Itaalia pärandit.

Drusian’i Sui Lieviti on õlgkollase värvusega, sisaldades tihedaid väikseti stabiilseid mullikesi. Proseccol on traditsioonilise leivakooriku lõhn, mille lisavad pärmid keerukust ja maitsenüansse. Aga on utnda ka kergeid õunanoote. Sobib hästi laagerdanud juustu, salaami, aga ka kalaroogade juurde.

Ka Drusian’ide Sui Lieviti on Brut Nature ehk ilma suhkruta. 

Kuna tegemist on filtreerimata tootega, soovitame enne veini tarbimist lasta sel seista külmikus püstiasendis a 24 tundi. Nüüd saad valida, kas naudid seda "selgena" või "hägusana". Esimesel puhul vala välja veini ettevaatlikult, nii et põhjas olev sete kaasa ei tuleks. Teisel puhul keeruta enne valamist pudelit nii, et põhjasolev sete veiniga seguneks. Nii saad ühest pudelist täiesti kaks erinevat maitseelamust.  

750 ml. Suhkrusisaldus 0 g/l.

Hind: 18.00€

Viimased auhinnad:

  • 2023 – “Top 100 storici” Golosaria
  • 2021 – Gold, Gilbert & Gaillard

Seotud tooted