Vaarika-kohupiimakook

See kohupiimakook on lapsepõlve hea koduse mahlase kohupiima-marjakoogi maitsega. Sisaldab lisaks kohupiimale ricottat ja hapukoort. Ja muidugi jahu ja võid ja vaarikaid.

Hind: 10.80€

Kaal 650 gr

 

Loe veel

Ricotta on Itaaliast pärinev, kodujuustuga sarnanev toode, mida valmistatakse ja kasutatakse laialdaselt kogu maailmas. Ricotta võib eesti keelde tõlkida kui uuesti kuumutatud, mis väljendab ricotta saamise protsessi küllaltki täpselt. Ricottat valmistatakse juustuvalmistamise kõrvalproduktist ehk vadakust. Juustuvalmistamise esimeses etapis eraldatakse piimast või rõõsast koorest valkude kalgendumise tagajärjel vadak. Kalgendunud juustumassi kasutatakse kodujuustu või näiteks mozzarella tegemiseks, vadakust aga sünnib ricotta. Kuna juustumassi väljakalgendumisel jääb suurem osa kaltsiumist vadakusse, on ricotta kaltsiumisisaldus kuni 5 korda suurem kui kodujuustul.

Ricotta on vähese happesusega ning maitselt täiesti mage või siis vahel kergelt magus. Kes Itaalias reisinud, teab, et ricottat kasutataks seal nii magusates kui soolastes toitudes ja küpsetistes. Eestis on ta veel populaarsust kogumas….

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Martsipanikook

Marstipanikook koosneb kahest võibiskviidist, mille vahel on kohupiima-vahukoore kreem ja vaarikad. Peal marstipanikate

Loe rohkem »