Šokolaadi tartlett

Või-muretaignast tehtud väike moodne tartlett, mille sees on kvaliteetšokolaadikreem ning isetehtud mustsõstrapüree.

Peal kvaliteetšokolaadiganash ja dekooršokolaad. 

See kook on šokolaadisõbrale, võib olla isegi kaks. 

PS! Lase tartletil kindlasti enne söömist toatemperatuuril kohaneda, et maitserikas šokolaad saaks enne suhu minemist soojema keskkonnaga harjuda ja avaneda…

Hind: 3.65€

Loe veel

Kui suur muretaignapõhjal lahtine pirukas on prantsuspäraselt tart, siis selle pisemat sugulast kutsutakse tartletiks (pr k tarte – pirukas). Oleme harjunud analoogseid konstruktsioone korvikesteks pidama ja ehk aitab eristada see, et tartleti põhi on reeglina suurema läbimõõduga.

Ganache – prantsuse termin siledale, siidisele šokolaadi ja koore segule. Sellist nimetust arvatakse olla kasutatud juba 1850-aastatel. Võimalik, et see pärineb Šveitsist, kus oli trühvlite aluseks, kuid võib olla leiutatud ka Pariisis. Tänapäeval kasutatakse ganache kookide katmisel, kreemidena, kuid ka kakaos veeretatud trühvlite valmistamisel.

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Tiramisu kook

Tiramisu kook on inspireeritud Itaalia klassikalisest desserdist – sisaldades mõrudat kohvi- ja magusat mascarpone kreemi.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Trühvlikook

Trühvlikook on tõeline vanakooliklassika – jõuline ja magus. Ilmselgelt sobiv rohkem täiskasvanule koos kange kohviga maiustamiseks.

Loe rohkem »