Muffin

Muffinid ehk väikesed keeksikesed on Saialilles väga menukad. Teeme neid erinevaid. Muffineid teha on lihtne ja tore, kergesti saab ühe või teise tooraine välja vahetada ning ongi jälle uus muffin.

Sortiment vaheldub ja seetõttu ei ole otstarbekas neid nimetuste kaupa kodulehele välja tuua. 

Hind: puudub

Loe veel

Arvatakse, et muffini nimetus võiks tuleneda prantsuse keelest (moufflet – pehme sai) või saksa keelest (muffe –kindlat sorti kook). Aga on olemas kahte sorti muffineid: inglis- ja ameerikapärased. Inglased mõistavad praeguseni muffini all paksu pannkoogiga sarnanevat lamedat (pärmitainast) einekuklit, mida küpsetatakse enamasti spetsiaalsel pannil ja süüakse röstitult hommikuks. Ameeriklaste muffin tähendab rasvarikast, peamiselt küpsetuspulbriga kergitatud tainast vormikooki, kuhu mõnikord lisatakse puuvilja-, pähkli- või šokolaaditükikesi jm. Rikkalikult (kreem, glasuur, puist jms) kaunistatud muffin on ameeriklaste jaoks cup cake e tassikook.

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Šokolaadimuffin

See šokolaadkreemiga muffin on mõeldud šokolaadisõpradele. Muffin ise on Wacky Cake retseptiga, lisaks sees toorjuustutäidis ja peal šokolaadiganache.

Loe rohkem »