Saialille Kohuke*

Õige kohuke peaks maitsma nii, et selle ära süües jääb suhu mõnus ja hea kohupiima ning šokolaadi maitsekombinatsioon…ei mingit kummalist rasvakihti suulaes, vaid kõik sulab ise suus…

Saialille kohukese glasuuris on Belgia Callebaut’i tumedat /74%/ ja ka piimašokolaadi kuvertüüri. Täidiseks on liskas lahjale 0,5 % kohupiimale, toorjuustule võid ja suhkrut….

Meil on valikus kahte sorti kohukesi – klassikalisi ja soolakaramelli lisandusega..

Kaal: 110 gr; Hind: 3.20

Loe veel

Sõna kohuke on tulnud meil käibesse 1972. a. sõnavõistluse tulemusena. Enne seda kasutati nimetust Kohupiimajuustuke ja see tähendas väikepakendis kohupiima.

Väidetavalt on kohukese algusretsept pärit siiski varsaemast ajast, 30 aastate NL-ist. Esimesed kohukesed polnud üldse mitte magusad, vaid pigem soolased – nende koostises oli pipart ning kaneeli. Kohukese segu sisaldas hiljemalt  kohupiima, võid ja suhkrut. 

Allikas: https://piimandusmuuseum.ee/kohuke

Seotud tooted

Koogid-keeksid

Suur pulgakook

Saialille valge šokolaadiga SUURE pulgakoogi (nn cakesicles) sisuks on võibiskviidi segu toorjuustu ja kondenspiimaga, lisaks kuivatatud jõhvikatükid.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Rummipall

Saialille rummipallid on tehtud meie võibiskviidi ülejääkidest. Lisatud on šokolaadi, kakaod, hapukoort, kohvi ja rummiessentsi. Veidi ka browni’e ribasid.

Loe rohkem »