Besee*

Munavalgest ja suhkrust käsitööna valmistatud õhuline pritsküpsis. Valikuliselt maitsestatud ja kaunistatud šokolaaditriipudega.

Beseed müüme ainult pakendatult.

90 gr karbi hind 3€

1 kg 33.33€

Loe veel

Besee on tulnud prantsuse keeles (baiser) ja tähendab suudlust. Lääne-Euroopas tähistab besee aga paksu võikreemi või jäätise abil kokku pandud kaht väikest beseeküpsist, muud munavalgevahust maiused kannavad nii Euroopas kui USA-s nimetust meringue.

Arvatakse, et esimest korda segas suhkru ja munvalge vahuks kokku Meiringenis töötanud kondiiter Gasparini/Šveits,1600/. Vaikselt levis maius üle Euroopa ning sai erinevaid nimesi….

Seotud tooted

Tordid

Brita tort*

Saialille Brita on nisujahuvaba retseptiga. Kahe beseega võikeeksi vehl on naturaalne vahukoor ja vaarikad. Puisteks mandlilaastud ja tuhksuhkur.

Loe rohkem »
Tordid

Toortatratort*

Tort koosneb kolmest toortatrabiskviidikihist, mille vahel toorjuustu-vahukoore karamellikreem tilgakese Vana-Tallinaga ja pohlamoos.

Loe rohkem »
Koogid-keeksid

Mini-Pavlova*

Pavlova on eriline beseelaadne kook, mis väljast krõbe ja seest pehme. Kaunistatud vahukoore ja hooajaliste värskete puuviljadega ja marjadega. Maitsenüanssi lisab passionipüree. Saab tellida ka laktoosivabana

Loe rohkem »