Vastlakukliaeg

Vastlapäev seostub tänapäeval liu laskmise, aga eelkõige vastlakuklitega. Neid viimaseid hakkame juba jaanuarikuust ihkama, hoolimata sellest, et vastlapäev võib ise alles märtsis olla.

Vastlapäev

Sel aastal on vastlapäev 21.veebruaril. Tegemist on liikuva tähtpäevaga, mis seotud ülestõusmispühadega. Kuid alati on see teisipäeviti, 7 nädalat enne lihavõtteid. Vastlapäev lõpetas jõuludega alanud lõbustusaja ja alustas suurt paastu. Üks tore lustimise päev, mil söödi rammusaid toite ja mängiti lõbusaid mänge.

Vastlate nimetus on  aga meieni jõudnud ilmselt sakslaste või rootslaste kaudu  (fasten, fastlag – paast). Et paastuajal olid keelatud lõbustused ja rammus toit, siis kasutati romaani rahvaste hulgas vastlapäeval juhust, et enne veel korralikult pidutseda ja süüa. Eestlastel sai selleks ajaks lihtsalt sealiha otsa….

Vastlakukli ajalugu ulatub 18.sajandisse.  Aga rahvusvaheline nimetus –semla– on tõenäolisel tulnud ladina keelest (semilia – peen nisujahu).

Saialille vastlakukkel

Pagariäri luues töötasime välja oma vastlakukli retsepti. Arvame endiselt, et ühe suurepärase vastlakukli tähtsaimaks osaks on maitsev kukkel ise ning õiged proportsioonid. Meie retsept sisaldab võid ning kukkel on ise nii suur, et selle ära söömisega saab igaüks vabalt hakkama. Suurem kuklisõber peaks ehk siis 2 kukliga arvestama. Moosiga ja moosita kuklite vastasseis on tänaseks rahu saanud, kirglikke pooldajaid on mõlemal pool.

Ja muidugi see vahukoor – naturaalne ja 35%line.

Uuemaks arenduseks Saialilles on kõige poolest rikkalikum brioche vastlakukkel. Suurem, võisem, piima- ja munarikkam kukkel, mille sisse oleme pannud mandlikreemi ja kirsimoosi. Et kui juba, siis juba….

Saialilles saad vastlapäevaks tellides valida kolme vastlakukli vahel:

1. Klassikaline – vahukoorega kukkel. Hind 2.-

2. Moosiga – kirsimoosi ja vahukoorega kukkel. Hind 2.20.-

3. Brioche  – kirsimoosi, mandlikreemi ja vahukoorega hõrk võine brioche kukkel. Hind 3.20

Vastlapäevaks on mõttekas vastlakuklid ikkagi tellida. Siis on kindel, et saad just sellise koguse ning soovikohaselt pakendatuna. Ettevõtetel on võimalus saada soovi korral 1.03 tellimus kätte ka enne pagariäri avamist. Tingimusel, et arveldame ülekandearvega.

Vastlakuklite ettetellimise aeg vastlapäevaks 21.02 on lõppenud.

Igapäevaselt me kõiki vastlakuklisorte ei tee. Aga on nii, et T-N saad valida klassikaliste ja moosiga vastlakuklite vahel. Reedeti on saadaval brioche vastlakulklid. Laupäeviti taas klassikalised ja moosiga

Tellimiseks on mitu varianti:

a) Helista meile – 5553 4222

b) Saada e-mail saialill@saialill.eu. Pane kirja – mida, kuipalju, mis ajaks tahad, oma nimi ning kontaktnumber

c) Täida tellimisvorm SIIT.

Võimalik on kasutada kulleriteenust. Sellest rohkem meie tellimislehelt

Vastlakukkel

Brioche vastlakukkel