Vastlakukliaeg

Vastlapäev seostub tänapäeval liu laskmise, aga eelkõige vastlakuklitega. Neid viimaseid hakkame juba jaanuarikuust ihkama, hoolimata sellest, et vastlapäev võib ise alles märtsis olla.

Vastlapäev

Sel aastal on vastlapäev 13.veebruaril. Tegemist on liikuva tähtpäevaga, mis seotud ülestõusmispühadega. Kuid alati on see teisipäeviti, 7 nädalat enne lihavõtteid. Vastlapäev lõpetas jõuludega alanud lõbustusaja ja alustas suurt paastu. Üks tore lustimise päev, mil söödi rammusaid toite ja mängiti lõbusaid mänge.

Vastlate nimetus on  aga meieni jõudnud ilmselt sakslaste või rootslaste kaudu  (fasten, fastlag – paast). Et paastuajal olid keelatud lõbustused ja rammus toit, siis kasutati romaani rahvaste hulgas vastlapäeval juhust, et enne veel korralikult pidutseda ja süüa. Eestlastel sai selleks ajaks lihtsalt sealiha otsa….

Vastlakukli ajalugu ulatub 18.sajandisse.  Aga rahvusvaheline nimetus –semla– on tõenäolisel tulnud ladina keelest (semilia – peen nisujahu).

Saialille vastlakukkel

Pagariäri luues töötasime välja oma vastlakukli retsepti. Arvame endiselt, et ühe suurepärase vastlakukli tähtsaimaks osaks on maitsev kukkel ise ning õiged proportsioonid. Meie retsept sisaldab võid ning kukkel on ise nii suur, et selle ära söömisega saab igaüks vabalt hakkama. Suurem kuklisõber peaks ehk siis 2 kukliga arvestama. Moosiga ja moosita kuklite vastasseis on tänaseks rahu saanud, kirglikke pooldajaid on mõlemal pool.

Ja muidugi see vahukoor – naturaalne ja 35%line.

Uuemaks arenduseks Saialilles on kõige poolest rikkalikum brioche vastlakukkel. Suurem, võisem, piima- ja munarikkam kukkel, mille sisse oleme pannud mandlikreemi ja kirsimoosi. Et kui juba, siis juba….

Saialilles saad valida kolme vastlakukli vahel:

1. Klassikaline – vahukoorega kukkel. Hind 2.15-

2. Moosiga – kirsimoosi ja vahukoorega kukkel. Hind 2.35.-

3. Kardemoni – tainas sisaldab kardemoni, vahukoore all soolakaramelli kreem. Hind 2.50.-

4. Brioche  – kirsimoosi, mandlikreemi ja vahukoorega hõrk võine brioche kukkel. Hind 3.35

Vastlapäevaks me enam tellimusi vastu ei võta, kuid anname oma parima, et kukleid jaguks 13.02. ka letti. 

AGA järgmisel aastal saad arvestada sellega, et ettevõtetel on võimalus saada tellimus kätte ka enne pagariäri avamist. Tingimusel, et arveldame ülekandearvega. Palun anna sellest ead kohe tellimust tehes.  Sama kehtib ka kullerteenuse puhul.

Tellimiseks on mitu varianti:

a) Helista meile – 5553 4222

b) Saada e-mail saialill@saialill.eu. Pane kirja – mida, kuipalju, mis ajaks tahad, oma nimi ning kontaktnumber

c) Täida tellimisvorm SIIT.

Võimalik on kasutada kulleriteenust. Sellest rohkem meie tellimislehelt

Kardemoniga vastlakukkel

UUS

Brioche vastlakukkel

Vastlakukkel