Moskva saiake

kihistatud pärmitaignast keedukreemiga väikesaiake. Keedukreem on tehtud klassikaliselt piima baasil, sh on kasutatud ka mannat.

Hind 0.85€

Kirjeldus

Moskva saiake on ilmselt paljude nõukogudeaega mäletatavate inimeste üks lemmikuid. Miks selline nimi ?
Sellekohased seletavad allikad puuduvad. Kuid kuna nõukogude ajal oli toorainetega tihti kitsas käes ja taga aeti massitootmist, siis võiks arvata, et keerukam eeskuju on pärit Läänest. Pakume Viini saiakest. Selle saiakese tegemiseks on vaja valmistada kindlasti võiga pärmi-lehttaigen, mis on kõvasti aeganõudvam ja kallim, kui pärmitaignast kihistatud Moskva saiake. Ka Viini saia vaniljekreem (ingl k pastry creme, pr k creme patisserie) on koostiosadelt kallim kui Moskva saiakese nn keedukreem. Kui vaniljekreemis kasutatakse ainult munakollaseid, vaniljekauna/pastat ning paksendamiseks maisitärklist, siis keedukreemi sisse läheb terve muna, vaniljeessents ning paksendamiseks jahu ning manna. Eks idee sarnasus ning kalliduse ja keerukuse vahe on märgatav. Aga muidugi jah, pannakse Viini saiakese peale veel puuvilju…

Siiski on Moskva saiake hästitehtuna maitsev ning internetiavarused nimetadava seda saiakest pärinevat Eesti köögist. Mine sa tea, ehk ongi !

Tähelepanuks ostjale – kuigi näiteks Nami-Nami portaal paneb nende nimetuste vahele võrdusmärgi on kaubanduses kreemisaiake ja Moskva saiake siiski erinevad. Kreemisaiake tundub olevat omakoda Moskva saiakese odavam variant. Kreem tehakse tavaliselt kuivpulbrist ja veest ning taigna kihistamisega ei nähtagi vaeva.

Content missing