Pohla-ricotta pirukas

Ristkülikukujuline lehttaignast pirukas, mille sees ricotta-martsipani-pohla täidis. Ühekorraga nii krõbe, kui pehme, nii magus kui hapukas. Puisteks pärlsuhkur.

Teeme ricotta-pohla pirukat reeglina neljapäeviti.

Kaal a 450 gr

Hind: 6.20€

Loe veel

Ricotta on Itaaliast pärinev, kodujuustuga sarnanev toode, mida valmistatakse ja kasutatakse laialdaselt kogu maailmas. Ricotta võib eesti keelde tõlkida kui “uuesti kuumutatud”, mis väljendab ricotta saamise protsessi küllaltki täpselt. Ricottat valmistatakse juustuvalmistamise kõrvalproduktist ehk vadakust. Juustuvalmistamise esimeses etapis eraldatakse piimast või rõõsast koorest valkude kalgendumise tagajärjel vadak. Kalgendunud juustumassi kasutatakse kodujuustu või näiteks mozzarella tegemiseks, vadakust aga sünnib ricotta. Kuna juustumassi väljakalgendumisel jääb suurem osa kaltsiumist vadakusse, on ricotta kaltsiumisisaldus kuni 5 korda suurem kui kodujuustul.

Ricotta on vähese happesusega ning maitselt täiesti mage või siis vahel kergelt magus. Kes Itaalias reisinud, teab, et ricottat kasutataks seal nii magusates kui soolastes toitudes ja küpsetistes. Eestis on ta veel populaarsust kogumas..vt ka http://www.ricotta.ee

Seotud tooted

Kringlid

Kringel Sofi

Sees kohupiimatäidis ricotta, naturaalse apelsinikoorepasta, kuivatatud aprikoosi ja apelsinikoore tükkidega.

Loe rohkem »