Karulaugurull

Pärmitaignast rull, mille sees karulaugust, ricottast, võist ja juustust valmistatud täidis. 

Hind: 1.70€

Loe veel

Kergelet küüslaugumaitselt karulauku kasutatakse rahvameditsiinis palaviku, reuma ja köha puhul ning skorbuudi ja ateroskleroosi raviks; kilpnäärmehaiguste puhul ning rögalahtistava vahendina. Tal on toniseeriv ja peptolüütiline ning kergelt diureetiline mõju. Karulaugus on C-vitamiini 10−15 korda rohkem kui sidrunis või apelsinis. 100 g karulauku annab 35 kcal energiat. Allikas: http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/retseptid/retseptid-karulauk-on-tervistav-kevadekuulutaja?id=66158224

Ricotta on Itaaliast pärinev, kodujuustuga sarnanev toode, mida valmistatakse ja kasutatakse laialdaselt kogu maailmas. Ricotta võib eesti keelde tõlkida kui uuesti kuumutatud, mis väljendab ricotta saamise protsessi küllaltki täpselt.

Ricottat valmistatakse juustuvalmistamise kõrvalproduktist ehk vadakust. Juustuvalmistamise esimeses etapis eraldatakse piimast või rõõsast koorest valkude kalgendumise tagajärjel vadak. Kalgendunud juustumassi kasutatakse kodujuustu või näiteks mozzarella tegemiseks. Vadakust aga sünnib ricotta. Kuna juustumassi väljakalgendumisel jääb suurem osa kaltsiumist vadakusse, on ricotta kaltsiumisisaldus kuni 5 korda suurem kui kodujuustul.

Ricotta on vähese happesusega ning maitselt täiesti mage või siis vahel kergelt magus. Kes Itaalias reisinud, teab, et ricottat kasutataks seal nii magusates kui soolastes toitudes ja küpsetistes. Eestis on ta veel populaarsust kogumas….

Seotud tooted

Leivad-saiad

Focaccia

Focaccia ehk itaalia lameleiva koostis on lihtne – jahu, oliiviõli, vesi, sool, väga väike kogus pärmi. Saialille focaccia tegemiseks kulub kaks päeva.

Loe rohkem »
Väikesaiad-pirukad

Kana-juustu pirukas

Pärmitaignast valmistatud pirukas, mille sees kuumtöödeldud täidis broilerifileest, porrust, paprikast, sibulast ja sulatatud juustust.

Loe rohkem »
Väikesaiad-pirukad

Suitsukanapirukas

Pärmi-lehttaignast valmistatud pirukas, mille sees täidis suitsukanast, maitserohelisega sulajuustust ja marineeritud kurgist.

Loe rohkem »