Kardemonisai

Pärmitaignast magus kardemoni-suhkru puiste ja rohke võiga kihistatud ning keeruks vormitud rosinatega väikesai. 

Peal apelsinikooremaitseline pumat.

Hind: 1.65€

Loe veel

Kardemon on iidsetest aegadest olnud seedimist soodustav, liigset vett väljutav ning hingeõhku parandav vahend. Tänapäeva Lääne meditsiinis lisatakse kardemoni seedimist edendavatesse ja turseid vähendavatesse ravimitesse, parandamaks nende lõhna ja maitset, mõnede väidete kohaselt ka nende toime tõhustamiseks. Hiina keisrikojas raviti kardemoniga sooleinfektsioone. Sealses meditsiinis ravitakse siiani kardemoniga kõhuvalu, düsenteeriat, kõhukinnisust ja muid seedekulgla probleeme.

Kardemoni tunti juba Vanas-Egiptuses ja Kreeka-Roomas. Juba tuhat aastat tagasi teati ja kasutati ehtsat kardemoni Euroopas, Skandiaavias.  Arvatakse, et Kardemoni toimetasid sinna viikingid, kes avastasid Konstatinoopolist enda jaoks selle uudse vürtsi. 

Just Skandinaavia riigid on praegugi Euroopa suurimad kardemonitarbijad. Maailma kardemoniekspordist enamus jõuabki Põhjamaadesse ning kogu ülejäänud Euroopasse vaid 10%.

Kardemon (Elettaria cardamomum) on safrani ja vanilli järel kolmas kalleim vürts. Sellest hoolimata kuulub ta peaaegu kõikide vürtsisegude koosseisu. Tuntuimad nendest on karri ja garam masala. Soolovürtsina on kardemon kasutusel pagaritoodetes.

Allikas: Vikipeedia; Maakodu/22.03.2014

Seotud tooted

Väikesaiad-pirukad

Kaneelirull

Pärmitaignast magus kaneeli-suhkru puiste ning rohke võiga kokkukeeratud klassikaline paljude kihtidega kaneelirull.

Loe rohkem »
Kringlid

Kringel Emma

Sees võist, kakaost ja kaneelist šokolaaditäidis, väikese rummimaitsega. Peal streisel ja šokolaadiglasuur.

Loe rohkem »