Šokolaadimuffin

See šokolaadkreemiga muffin on mõeldud šokolaadisõpradele. Muffin ise on Wacky Cake retseptiga, lisaks sees toorjuustutäidis ja peal šokolaadiganache.

Hind 2.15€

Kategooria:

Kirjeldus

Arvatakse, et muffini nimetus võiks tuleneda prantsuse keelest (moufflet – pehme sai) või saksa keelest (muffe – kindlat sorti kook). Aga on olemas kahte sorti muffineid: inglis- ja ameerikapärased. Inglased mõistavad praeguseni muffini all paksu pannkoogiga sarnanevat lamedat (pärmitainast) einekuklit, mida küpsetatakse enamasti spetsiaalsel pannil ja süüakse röstitult hommikuks. Ameeriklaste muffin tähendab rasvarikast, peamiselt küpsetuspulbriga kergitatud tainast vormikooki, kuhu mõnikord lisatakse puuvilja-, pähkli- või šokolaaditükikesi jm. Rikkalikult (kreem, glasuur, puist jms) kaunistatud muffin on ameeriklaste jaoks cup cake e tassikook.

Wacky Cake nimeline koogiretsept arvatakse pärinevad II maailmasõja aegadest, kui toorainetega oli väga kitsas. Retseptis on jahu, suhkur, kakao, küpsetuspulber, vesi, taimne õli ja veiniäädikas. Koostiselt üsna hull (wacky) kook – ei mune ega võid, aga õli ja veiniäädikas. Kooki on lihtne teha ning tulemus on mõnusalt mahlane ning šokolaadine. On ameeriklaste hulgas populaarne ka sünnipäevatordina .

Ganache – prantsuse termin siledale, siidisele šokolaadi ja koore segule. Sellist nimetust arvatakse olla kasutatud juba 1850-aastatel. Võimalik, et see pärineb Šveitsist, kus oli trühvlite aluseks, kuid võib olla leiutatud ka Pariisis. Tänapäeval kasutatakse ganache kookide katmisel, kreemidena, kuid ka kakaos veeretatud trühvlite valmistamisel.