Šokolaadi ekleer

Keedutaignaküpsetis, milles sees on  šokolaadi keedukreem ja peal šokolaadiglasuur pähklipuistega.

Hind 1.70€

Kategooria:

Kirjeldus

Ekleer ( pr k éclair välgatus, sähvatus) on pärit väidetavalt 19 s Prantsusmaalt, kus teda algul kutsuti hellitavalt petite duchesse ehk oli põhimõtteliselt väiksem variant pirukast. Mõned toiduajaloolased aga väidavad, et ekleeri loojaks on prantsuse kokk Antonin Carême (1784–1833). Ekleer võib sisaldada kõikvõimalikke (reeglina magusaid) täidiseid ning on tänapäevases prantsuse kondiitrikunstis erinevate glasuuride ja lisanditega tõeline kunstiteos.

Huvitav keedutainas (pr k pâte à choux) pärineb prantsuse köögiklassikast. Sarnaselt paljudele teistele prantsuse klassikalistele küpsetistele, valmib keedutainas lihtsatest koostisosadest, kuid selle õnnestumine nõuab harjutamist ja kogemusi. Keedutainas erineb muudest tainaliikidest selle poolest, et tema valmistamisel on kobestajaks veeaur, mis tekib toote küpsetamisel. Toode muutub veeauru toimel seest õõnsaks, mis jahtunult täidetakse sobiva magusa või soolase täidisega.

Keedukreem (ingl k pastry cream, pr k creme patissiere) on rikkalik ja täidlaselt kreemjas täidis, mis saadakse piima, munade, suhkru, jahu ja maisitärklise kuumsegamisel. Kreemi maitsestamiseks saab lisada vaniljet, likööre, šokolaadi, marjapüreesid jms.

Content missing