drusian_cartizze1
PiramideDellaQualita_INGterritorio_prosecco_docg_zonacartizze-territoriodrusian_fieldsdrusian_cartizzedrusian_brutdrusain_extradrydrusian_millesimatodrydrusian_roseProsecco_korjevisite-itinerari1-1060×800Drusian_koikkoos

Drusian prosecco

Drusianide pere proseccodest pakub Saialill:

a) haruldane ja eriliselt noobel, pisikese Cartizze piirkonna hilisküpsetest viinamarjadest erakordseteks sündmusteks tehtud ning eriti hästi desserdiks sobiv dry. Esindab prosecco kvaliteetpüramiidi kõrgeimat tippu. Suhkrusisaldus 20-22g/l. Hind 24.25€.. Soodushind 19.40€.

b) kerge, elegantne, mineraalne dosaggio zero. Suhkrusisaldus 0-1g/l. Hind 16€. Soodushind 12.80€.

c) puuviljaline ja tsitruseline brut. Suhkrusisaldus 8-10g/l. Hind 15.30€. Soodushind 12.30€.

d) lilleline ja õunane extra dry. Suhkrusisaldus 12-15g/l. Hind 15.30€. Soodushind 12.30€.

e) milessimato 2016 – hõlmab kogu buketti – puuviljalistest tsitruselisteni. On hästi balanseeritud,  sametine ja küps, kuid samas mitte magus prosecco (dry). Suhkrusisaldus 18-20g/l. 17.10€. Soodushind 14€.

Pakume kõrgelt hinnatud Drusianide perekonna rose’twere. Vahuvein on perekonnapea, hr Franscesco Drusiani, poolt pühendatud oma leebele, kuid otsusekindlale naisele. Rose Mari on tehtud 100% Pinot Noir viinamarjast. Suhkrusisaldus 12-13g/l. 16.€. Soodushind 12.80€.

Kategooria:

Lisainfo

Itaalia kvaliteetPROSECCO on haaranud Prantsuse šampanja turge, ja on hetkel hõivanud enimmüüdud vahuveini tiitli kogu maailmas. Miks? Mõlemad nii šampanja kui prosecco on riiklikult kaitstud brändid st, et nii viinamarjade kasvatamine kui vahuveini tootmine on rangelt piirkondlikult määratletud. Mida kõrgem kvaliteediklass, seda rangemad on marjade kasvatamise ja tootmisprotsessi reeglid. Lisaks tagatud kvaliteedile on prosecco maitselt kergema iseloomuga ning tänu täiustatud tootmistehnoloogiale parema hinnaga kättesaadav.

Prosecco klassifikatsioon e kvaliteedipüramiid

  1. DOC Prosecco – DENOMINATZIONE di ORIGINE CONTROLLATA.
  2. DOCG Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene – DENOMINATIONE di ORIGINE CONTROLLATA e GARANTITA
  3. DOCG Prosecco Cartizze

Mida ülespoole püramiidi tippu, seda väiksemaks läheb kasvatamise piirkond ja piiritletumaks kasvatamise ja töötlemise reeglistik. DOCG superiore territoorium asub Kirde-Itaalais Piave jõe lähedal mägisel ribal, kahe väikelinna Conegliano ja Valdobbiadene vahel. Piirkond on samal kaugusel Dolomiitidest ja Aadria merest, mis loob viinamarjakasvatuseks hea kliima. Saialille proseccod on kõik DOCG märgisega, ning tootjad on ka ise viinamarjakasvatajad. Meie proseccod on tehtud 100% Glera viinamarjadest. DOCG Prosecco Cartizze on Itaalia ‘Grand Cru’, mis asub 107 hektaril järskude nõlvadega Cartizze orus – külade Saccol, San Pietro di Barbozza ja San Stefano juures. Cesen’tain’t mäe jalamil asetsevad siilud on erinevate omanike (140) käes ning maa hind ülikõrge (1 hekt=2 miljEUR). Võrreldes Prosecco Superiore alaga on pinnas veelgi erilisem – muld on mineraaliderikas, hea drenaažhiga ülemine kiht ja niiskust hoidev savine põhjakiht aitavad kvaliteetsemaid marju kasvatada. Tegemist on loodusliku amfiteatriga, kus päikesepaiste, tuuled ja temperatuurikõikumised võimaldavad saavutada viinamarjadel eriliselt tasakaalustatud maitse. Vein ise on tumedama värviga, lõhnas ja maitses on rohkem lillelisust ja aasiapäraseid puuviljaaroome. Tänu erilisele mikrokliimale valmivad marjad hiljem ja nende suhkrusisaldus on suurem. Vein on täidlasem, komplekssem ja mineraalsem. Hektaril kasvab 1800–3500 viinapuud ning saagikuse taset hoitakse madalal – 12 tonni hektarilt

DOCG prosecco’twere peavad olema alati spumante’twere. Kokkuleppeliselt peab spumante’tweree rõhk suletud pudelis olema vähemalt 3 atm. Saialilles müüdavatel proseccodel on see 4,5-5 atm.

Magususelt jagunevad prosecco’twere:

  • Zero kuni 0-1 g/l suhkrut
  • Brut kuni 12 g/l suhkrut
  • Extra Dry, 12-17 g/l suhkrut
  • Dry, 17-32 g/l suhkrut
  • Demi sec, 32-50g/l suhkrut

Tegelikkuses määratlus brut (eriti kuiv) ei ole prosecco puhul tavavahuveiniga võrreldav kuivuseaste. Glera viinamari on loomult nii puuviljane ja kerge, et kuivus on tajutav pigem elegantsuse ja värskusena.

Prosecco on sobilik nii apertatiiviks, toidu kõrvale, kui ka toreda ürituse lõpetamiseks.